Royal Jewellers

     

Hurtownia Biżuterii Firmowej
Wyłączny przedstawiciel na Środkową Europę

- Brylanty - biżuteria z brylanami

Biżuteria z brylantami - Trochę teorii o brylantach...      

Każdy brylant jest niepowtarzalny. Jego wartość precyzyjnie określają cztery kryteria tak zwana 4C:

- masa (Carat weight)

- szlif (Cut)

- barwa (Color)

- czystość (Clarity)

 

Masa (Carat weight)

Podaje się ją w karatach. Ponieważ karat dzieli się na 100 punktów - brylant 50 punktowy ma masę 0,50karata, natomiast 1 karat odpowiada masie 0,2g.

 

Barwa  (Color)

Określa się ją za pomocą specjalnej skali. Każdy brylant jest niepowtarzalny. Jego wartość precyzyjnie określają cztery kryteria brązowe lub żółte zabarwienie. Bezbarwne diamenty są bardzo cenne. Istnieją także. tak zwane 4C: kamienie w intensywnych kolorach - wtedy używa się określenia barwa fantazyjna.

 

Szlif (Cut)

Dzięki niemu diament zmienia się w brylant, w klejnot o minimum 57 ściankach (wraz z taflą) o doskonałych proporcjach. W efekcie tego szlifu promień światła wpadający do wewnątrz załamuje się i odbija od jednej fasetki (ścianki) do drugiej. Na koniec zaś wydobywa się z brylantu w postaci niezwykłego blasku.

 

Czystość (Clarity)

Niezauważalna dla oka, mikroskopijne inkluzje - "wrostki" - są wewnętrzną cechą kamieni szlachetnych. Powstały w procesie ich formowania setki milionów lat temu. Określenie klasy czystości kamienia odbywa się przy pomocy lupy o 10-krotnym powiększeniu. Wewnętrznie czyste brylanty są wyjątkowo rzadkie i cenne.